AHŞAP YÜZEYLERDE BOYAMA İŞLEMLERİ

ŞEFFAF

Yüzey hazırlığı: Yeni yüzeyler, tahtanın sertliğinin gitmesi amacıyla dokusu yönünde zımparalanmalıdır. Daha sonra ufak boşlukların ve deliklerin dolması için dolgu malzemesi uygulanır. Fazla gelen dolgu maddesi doku yönünde toplanmalıdır. 30 dakika sonra gerekirse dolgu maddesi bir kez daha uygulanmalıdır. 2-3 saat kuruma zamanı bırakılmalıdır. Daha sonra yüzey zımparalanmalıdır.

Boyama: Boyanacak yüzeyin tozdan arındırılmış olmasına dikkat edilmelidir. Fırçayla ya da spreyle uygulanacak 2 ya da 3 kat şeffaf kaplama yeterli olacaktır. Parlaklık ve dekoratif görüntünün sağlanması için 2-3 kat son kat kaplama uygulanmalıdır. Cilalı bir yüzey varsa eğer; zımparalanarak ve temizlenerek boyaya hazır hale getirilmelidir. Gerekirse tüm eski cila kaldırılabilir.

OPAK

Yüzey hazırlığı: Daha önceden boyanmış yüzeyler zımparalanmalı ve tozlar temizlenmelidir. Gerekiyorsa, yüzeydeki bozuklukları kapatmak için dolgu malzemesi uygulanmalıdır. Fazla gelen dolgu malzemesi yüzeyden alınmalıdır. 30 dakika sonra gerekirse bir kez daha dolgu malzemesi uygulanabilir. 2-3 saat kuruma süresinden sonra yüzey zımparalanmalıdır.

Boyama: Enameller fırçayla ya da spreyle uygulanabilir. Enamelin kuruma süresi uzundur; bu yüzden kuruma süresi boyunca toz olmamasına dikkat edilmelidir. Genelde iki kat boya yeterli olmaktadır.
 

Boya ürünleri ile ilgili uygulama önerilerii hakkında bilgi
 

Boya ürünleri ile ilgili uygulama yöntemleri hakkında bilgi
 

Boya ürünleri ile ilgili sıkça sorulan sorular
 

Tercihininizi doğru yapın teknik bilgilerimiz için detaylı bilgi
 

Yeniliklerden haberdar olun

Bizimle iletişime geçin
Copyright © 2010, İhsan Boya Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
Karpuzlu 1. Sok. No.67 Siteler / ANKARA - Tel: (0312) 348 60 57 Pbx